7 zasad Zero Waste
7 zasad Zero Waste

Zero Waste – to coś więcej niż trend

Czym właściwie jest Zero Waste? Wielu z nas myśli, że to bardzo ortodoksyjny ruch ekologiczny, który mógłby nas ograniczać w życiu codziennym. Jednak, kiedy przyjrzymy się głównym założeniom tego ruchu możemy się przekonać, że nakłania on raczej do podejmowania świadomych wyborów w zgodzie z naturą niż wymaga rzeczy niewykonalnych. W obliczu wielu zagrożeń związanych z ociepleniem klimatu, zanieczyszczeniem środowiska oraz negatywną ingerencją plastiku w środowisko ruch ten staje się coraz bardziej popularny na całym świecie. Co ważne – nie jest to jeden z trendów, które zaraz przeminą, jest to raczej reakcja na coraz gorszą kondycję naszej planety. Oto kilka prostych zasad na „R”, dzięki którym staniesz się bardziej Zero Waste!

 

 

czytaj całość »
Strajk klimatyczny
Strajk klimatyczny

W ostatnim czasie brałam udział w warszawskim strajku klimatycznym i chciałabym podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami oraz zdjęciami z tego wydarzenia. Strajk w którym uczestniczyłam odbył się w Warszawie, ale było ich mnóstwo na całym świecie! To niesamowite przeżycie wywarło na mnie wrażenie. Zwykle jak rozmawiam z kimś o ekologii, idei Zero Waste/Less Waste to ludzie patrzą na mnie jak na kosmitę.. A tu proszę, okazało się, że jest mnóstwo osób, dla których ważne jest nasze środowisko, nie tylko w Warszawie, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie!

 

 

czytaj całość »
Czym jest Zero Waste?
Czym jest Zero Waste?

Czym jest Zero Waste? Tak naprawdę można to podpiąć pod styl życia. To przede wszystkim zwracanie uwagi na codzienne wybory, które nie szkodzą środowisku. Często są to niełatwe decyzje, które mogą odstraszać i zniechęcać początkujących ekoludków, ale poczucie sprawczości i duma z przyczyniania się do budowania lepszego świata rekompensuje wszelkie trudności.

czytaj całość »
Powrót do starych metod
Powrót do starych metod

Czym jest Zero Waste w 21 wieku? Dla mnie to przede wszystkim powrót do starych metod, które były stosowane za czasów naszych rodziców, babć. Jeśli kilka pokoleń ludzi mogło myć się mydłem w kostce, golić się masywną, wielorazową maszynką, to czemu my nie możemy?

czytaj całość »
WORECZEK GRATIS DO KAŻDEGO ZAMÓWIENIA

Od dzisiaj, do wyczerpania zapasów, do każdego zamówienia dostaniesz woreczek z firanki GRATIS!

Dlaczego? Bo Planet First to nie tylko sklep, ale platforma, która wspiera ochronę środowiska naturalnego.

Możesz zapakować w niego bułki, drobne warzywa i owoce, kosmetyki, orzechy, możliwości jest wiele!

Ważne by w miarę możliwości nie sięgać po plastikową reklamówkę, której rozkład na mikroplastik trwa 400/500 lat.

ZAPRASZAM!

 

woreczek wykonany ręcznie z firanki oraz sznurka jutowego

Witaj w Planet First!

 

Witaj w Planet First!

 

To sklep, który odpowiada na rosnące potrzeby dbania o naszą Planetę. Asortyment sklepu to artykuły, które pomogą Ci redukować odpady każdego dnia a przy okazji zadbają o twoje ciało!

 

Znajdziesz tu produkty naturalne do pielęgnacji ciała, użytku codziennego oraz higieny, które:

  • nie zawierają żadnych toksycznych substancji, są w 100 % naturalne
  • są zapakowane w formy bez użycia plastiku, przy użyciu naturalnych materiałów, które można recyklingować oraz ulegają naturalnemu rozpadowi i są bezpieczne dla naszej Planety! Opakowania wykonane są z: papieru, szkła, metalu.
  • produkty wysyłane są w paczkach wykonanych z surowego kartonu, ekologicznej taśmy papierowej oraz wypełnione naturalnymi wiórkami papieru.
  • wszystko w duchu Zero Waste/ Less Waste!

 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl